ČeštinaEnglishDeutschPolski

Platí na Singltreku Pintovka nějaká otevírací doba?

Stezky jsou z hlediska legislativy České republiky otevřené pořád, 24 hodin denně, po celý rok. Čas od času mohou být na stezkách uzavírky z důvodu probíhající těžby dřeva, oprav stezek nebo případných kalamitních stavů (polomy po vichřici). Během tání a dlouhých dešťů mohou jsou stezky podmáčené, prosíme začněte je používat až dáme (ZDE) vědět, že jsou připravené.

Platí se na Singltreku Pintovka vstupné?

Na Singltreku Pintovka se neplatí žádné vstupné. Stezky jsou z hlediska legislativy České republiky volně přístupné všem. Pokud jste v Táboře na náštěvě a užíváte Singltrek, podpořte rozvoj cestovního ruchu tím, že využijete místní služby.

Jaké kolo je vhodné na Singltrek? Je možné si kolo půjčit?

Singltrek Pintovka zvládnete na jakémkoli kole, nejvíce si ho však užijete na kole horském. Se Singltrekem Pintovka nejsou přímo spojené žádné služby. Kolo si není možné půjčit.

Jaké bude počasí?

Když zvažujete, zda vyrazit, podívejte se na tuto osvědčenou předpověď počasí pro Tábor nebo také ZDE. Zbytečně neriskujte v bouřkách, prudkých deštích a silném větru. Naopak pokud je chladno, prší nebo mrholí, není to žádná překážka pro naprosto skvělou vyjížďku, když budete mít dobré vybavení.

Co s sebou na Singltrek?

Z cyklistického vybavení jsou nejdůležitější helma a rukavice. Do batohu si s sebou na stezky vezměte pití, malou svačinu na rychlé doplnění energie (například müsli tyčinku), náhradní duši nebo sadu na lepení, pumpičku a základní nářadí. Dále do batohu doporučujeme přihodit lehkou větrovku, čepici nebo šátek pod helmu a náhradní ponožky. Před vyjížďkou důsledně zkontrolujte informace o stavu stezek a bezpečnostní informace.

Může na Singltrek pes?

Ze zákona platí pro pohyb psů stejné podmínky jako jinde v lese - je zakázáno jejich volné pobíhání.

Děti a Singltrek Pintovka

Singltrek Pintovka je vhodný pro děti! Pokud máte malé děti vyzkoušejte s nimi zelený okruh. S dětmi staršími než 5 let vyjeďte na společnou vyjížďku po modrém okruhu.

S vozíky za kolo, dětmi v sedačce a na tažné tyči nedoporučujeme po stezkách Singltreku Pintovka jezdit. Úzké stezky jsou pro děti vhodné teprve od chvíle, kdy jsou schopny jet na kole samostatně. S vozíkem nebo s tažnou tyčí nelze projet všechna úzká místa a zatáčky na stezkách. Úzké stezky zároveň vyžadují poměrně obratné manévrování, což může být nebezpečné pro děti v sedačce.

S malými dětmi buďte na stezkách vždy opatrní a předvídaví. Jeďte vždy za dítětem. Dávejte pozor, aby se dítě nepřipletlo do cesty jinému jezdci. Zároveň buďte ohleduplní vůči ostatním lidem na stezkách, nebrzděte zbytečně ostatní, pouštějte rychlejší jezdce před sebe. Pokud si děti budou potřebovat na chvíli odpočinout, nezůstávejte stát ani sedět na stezce a určitě na stezce nenechávejte ležet kola ani jiné věci.

Děti by vždy měli mít při jízdě na Singltreku helmu. V průběhu vyjížďky kontrolujte, zda jim helma dobře drží na hlavě, nepadá a nerozepíná se.

Orange Prism Rocday Mudhugger Morvélo Kenny Racing Fenwicks